TĚLOVÁ KOSMETIKA,  VLASY

Značka Nature Box :)

Ahoj,

ráda bych vám napsala o své zkušenosti se značkou Nature Box a představila její produkty. Tato společnost prodává kosmetické produkty veganského původu z přírodních ingrediencí, neobsahuje parabeny ani silikony. V jejich nabídce můžete najít v různých variacích šampony, kondicionéry, spreje na objem, masky, sprchové gely, peelingy, regenerační krémy a tělová másla.

Celý koncept je založen na přírodních složkách – lisovaných olejů. Na výběr máte avokádovou řadu (zelený obal), kokosovou (modrý), s makadamovým olejem (žlutý), mandle (růžový), meruňka (oranžová) a granátové jablko (červená).

naturebox_com_home_2560x963

Zelená avokádová řada obsahuje vitamíny A, B, C, D a E, napomáhá také tvorbě kolagenu a keratinu. Je skvělý na regeneraci zničených konečků vlasů a na zpevnění a vyživení pokožky.

Modrá kokosová řada obsahuje spoustu mastných kyselin a vitamíny B, C a E, je vhodná na vlasy i pokožku. Jejím hlavním úkolem je hydratovat pokožku a vyživit suché vlasy bez lesku a bez života.

Žlutá makadamová řada je určena pouze na pokožku, prodává se pouze tělové mléko a sprchový gel. Olej z makadamových oříšků má regenerační a zjemňující účinky, chrání pokožku před slunečním zářením.

Růžová řada s mandlemi je vhodná na vlasy i pokožku, jejím cílem je díky mandlím dodat lesk vlasům a vyživit pokožku. Mandle jsou skvělé, protože obsahují mastné kyseliny, kyselinu listovou a vitamíny B a E. Řada je vhodná i pro dodání vlasového objemu.

Oranžová meruňková sada obsahuje kromě šampónu, masky, kondicionéru a tělového mléka také peeling a tělové máslo. Olej z meruněk obsahuje mastné kyseliny a vitamín A, čímž chrání pokožku a vytváří ochranou bariéru. Vlasy jsou díky němu lesklé a vyživené.

Červená sada s granátovým jablkem je nejnovější a je určena zejména pro ochranu barvených vlasů, chrání barvu až 12 týdnů. Olej z granátového jablka pokožku hydratuje díky mastným kyselinám a vitamínům.

Cena šamponu, kondicioneru a masky se pohybuje kolem 100 – 150 Kč, tělové máslo a tělové mléko stojí okolo 140 Kč, peelingy kolem 80 Kč. Cena je pohyblivá na základě akcí jednotlivých prodejen.

Stojí to ale za to? Neodolala jsem líbivému obalu a nadchla mě myšlenka přírodních složek, tak jsem si koupila avokádový šampon a balzám, nezávisle na tom jsem dostala kokosové tělové mléko.

Mám barvené vlasy, které si už něco vytrpěly a chtěla jsem jim dodat lesk a vyživit je. Bohužel po třech týdnech používání jsem poznala, že koupě byla chyba. Mé vlasy byly hned druhý den mastné a bez života, zacuchávaly se. Dříve jsem si myla vlasy každých cca 5-6 dní, po používání avokádové řady jsem musela mýt vlasy každý třetí den, ikdyž by bylo vhodné si je mýt hned druhý den. Navíc se zhoršila i pokožka hlavy, po umytí mě začala svědit hlava. Musím konstatovat, že tato přírodní řada byla pro moje barvené vlasy katastrofa. (Sada s granátovým jablkem, která by zřejmě byla vhodnější, byla vydána až později). Ke špatnému hodnocení se ještě přidává fakt, že se mi po druhém použití rozbil aplikátor (pumpička) od balzámu, kterou jsem musela vyhodit.

Na kokosové tělové mléko jsem se těšila, dříve jsem používala na hydrataci pokožky čistý kokosový olej, který se dá používat i na vaření. Mléko jsem dostala darem, hned po otevření mě zarazila zvláštní neidentifikovatelná chemická vůně, ale mléko nebylo nijak prošlé, později jsem v drogerii zjistila že takto „voní“ celá řada. Někomu to může vyhovovat, nicméně mě to odradilo hned od začátku. Mléko má tužší konzistenci, což mě také nemile překvapilo, špatně se mi roztíralo a i hodinu po použití jsem měla pocit mastného filmu, což je problém pokud se pak chcete obléct – mléko mi „omastilo“ džíny zevnitř. Za mě i tento produkt byl bohužel zklamáním.

Moc se mi líbí myšlenka přírodních olejů, ale moje chemicky poškozené barvené vlasy se dost zhoršily a mléko s kokosovým olejem mě také nepřesvědčilo. Ráda bych ještě dala těmto produktům šanci, ale obávám se, že tyto přírodní věci nejsou pro mě.

Týna 🙂

Leave a Reply