LIFESTYLE,  PR BALÍČKY

Španělské vaření s edelikatesy.cz

Ahoj,

dneska vám tu chci napsat takový netradiční článek. Ze stránek edelikatesy.cz jsem obdržela velký balíček španělských specialit a vrhla se na snad nejznámější španělský pokrm – paellu.

Bez názvu2Bez názvu

Příprava je velmi jednoduchá a dá se ještě zjednodušit zakoupením celé sady na paellu, která obsahuje speciální smaltovaná pánev, paella, koření a olej. Z půlky máme tedy vyhráno ještě před samotným vařením. Paella má kořeny ve Valencii a je to směs rýže, kuřecího nebo případně králičího masa, mořských plodů a zeleniny. Celá sada stojí 599 Kč a dá se zakoupit na jejich stránkách zde – Sada paella. 

119010929_2821086911324774_2642559885707138805_n

Suroviny: olivový olej, žlutá a červená paprika 1 ks, rajčata 3 ks, červená cibule 2 ks, česnek dle chuti, kurkuma 1 lžička, šafrán 1 snítka, rýže na paellu 1 balení, koření na paellu, kuřecí stehenní řízek bez kosti 4 ks, červená paprika koření 1 lžička, bílé víno 1 sklenka, kuřecí vývar, sůl a pepř + dle chuti mořské plody (krevety, slávky)

Postup: Na přiloženém olivovém oleji orestujeme krátce česnek, kuřecí kousky, cibuli, rajčata, papriky a další zeleninu dle chuti, můžeme přidat i bílé víno pro lepší chuť. Směs okořeníme šafránem, solí a pepřem. Přisypeme rýži, necháme ji krátce orestovat a podlijeme drůbežím vývarem.  Znovu krátce promíchejte a nechte bez míchání rýži dovařit na opravdu mírném plameni. Jakmile je rýže měkká, přikryjte pánev alobalem a nechte alespoň 10 minut odpočinout. Veškeré tekutiny se stačí tímto postupem vsáknout do rýže. Celková doba přípravy a vaření je přibližně 60 minut. Velmi snadné a rychlé i pro nezkušené kuchtíky, můžu všem jen doporučit. 🙂

Kromě typické paelly jsme mohli vyzkoušet i další španělské dobroty jako:

sýry: kozí sýr – díky procesu zrání přibližně 3 měsíce se jedná o sýr s jistou dávkou vlhkosti (kozí sýr), ovčí sýr (6 měsíců zrání – ovčí sýr), a kravský sýr – sýr má květinovou chuť díky pastvinám v Asturii alze v sýru cítit chuť po másle a lískových oříškách (kravský sýr)

salámy: Chorizo iberico – španělský salámek vyrobený z iberského černého prasete ochucený česnekem a červenou paprikou (Chorizo), Fuet Iberico – tradiční španělský salámek vyrobený z masa iberských vepřů (Fuet) nebo španělské olivy, které se rozplývají na jazyku (olivy).

Kdo by neznal sangrii –  sladký a osvěžující nápoj, který vyniká původní chutí a vůní hroznů, z kterých se vyrábí primární víno, a jedinečnou chutí a vůní ovocných šťáv, které se mísí se základním vínem. Ideální doplněk k uvařené paelle! Je vyrobena z vynikajícího červeného vína a přírodních výtažků citrusových plodů a tropického ovoce (sangria).

Sladká tečka na závěr, královské fíky plněné čokoládovou trufou a lá brandy. Fíky jsou obalené v belgické čokoládě a rozplývají se na jazyku (fíky v čokoládě).

Na stránkách edelikatesy.cz kromě výše zmíněného koupíte vína, jamón, houby, lanýže, trvanlivé potraviny jako koření nebo těstoviny, grily a dřevěné uhlí a dárkové balíčky pro vaše nejbližší, navštívit je můžete na jejich pražské pobočce.

Bez názvu 1

Týna

 

Leave a Reply