Séra

Sérum Vichy Normaderm

Ahoj,

dnes přicházím s recenzí řady Normaderm od Vichy, ze které jsem zkoušela čistící gel a péči s dvojím účinkem pro korekci nedokonalostí. Článek už mám pro vás nachystaný delší dobu, ale dostala jsem se k němu až teď. Korekční péči jsem získala díky testovacímu programu TRND, čistící gel jsem dostala barterem od parfemy-elnino.cz.

Vichy je francouzská značka dermokosmetiky, jejich přípravky kombinují aktivní látky s termální vodou z oblasti Vichy.  Všechny jejich přípravky obsahují právě tuto termální vodu. Mezi nejznámější řady Vichy patří Mineral 89, Neovadiol, Idealia nebo Slow Age. Normaderm je řada určena pro problematickou pleť, která trpí mastnotou, černými tečkami a zvýšenou produkcí mazu. V řadě dále najdeme tonikum, noční krém a denní krém.

Korekční péče má lehkou gelovou strukturu se svěží vůní podobnou mátě (stejně tak voní i čistící gel). Stejně jako čistící gel má přispět k redukci černých teček, akné a regulaci kožního mazu. Kromě toho také hydratuje a chrání pleť před okolními vlivy. Lehce a rychle se vstřebává, nicméně mínusem je, že po nanesení je pleť lepivá. Obsahuje opět kyselinu salicylovou, navíc i kyselinu hyaluronovou a probiotický extrakt. Opět má neutrální pH 5,5.

Hodnocení 4/5 – Krém se nanáší na vyčištěnou pleť v kombinaci s čistícím gelem Normaderm, může se používat na den i noc. Já ho používala ráno, je ale třeba ho doplnit krémem s SPF. S čistícím gelem tvoří super dvojku a navzájem se doplňují a umocňují svoje účinky. Jak jsem psala výše, jeho mínusem je pocit lepivosti. Gel je průhledný, rychle se vstřebá a nemá výraznější parfemaci. Netuším, zda je účinný sám o sobě, ale v kombinaci s čistícím gelem je opravdu účinný a redukuje produkci mazu a tvorbu černých teček. Ke koupi zde. 

Také trpíte na problematickou pleť? Zajímaly by mě vaše tipy, jak s touto pletí bojovat.

Hezký den, Týna.

Jeden komentář

Leave a Reply