LIFESTYLE,  PR BALÍČKY

Recenze holícího strojku Philips

Ahoj,

dnes se s vámi chci podělit o dojmy z testování. Přihlásila jsem se začátkem června na test nového holícího strojku Philips na jejich stránkách. Byla jsem pak vybrána jako testerka a zaslali mi výrobek k užívání, abych mohla napsat recenzi.

Holící strojek má oproti žiletkám nebo epilátorům hned několik výhod. Zatímco žiletky jsou většinou jednorázové a hrozí poškrábání, u holící ho strojku tento problém odpadá. Lze ho jednoduše umýt a používat neomezeně, je však zase limitovaný dobou výdrže baterky. U tohoto modelu je doba nabíjení 8 hodin a používat ho můžete celou jednu hodinu. Což mi přijde jako obrovský nepoměr. Holení ani není bolestivé jako v případě epilátoru nebo cukrové vaty – strojek totiž chlup pouze zastřihne, nevytrhává ho.

Strojek je určený na holení na mokro i na sucho, což je zajímavá vychytávka. Mně osobně vyhovovalo víc holení na sucho a pak namazat pokožku krémem, aby nebyla v sušená. Ve sprše trvalo oholení déle a se strojkem byla pod vodou horší manipulace.

V balení je i několik nástavců, určené pro vylepšení holení. Jeden z nich slouží jako natahovač kůže, díky němu strojek lépe klouže a má. Lepší přístup ke chloupkům. Druhý z nich je určený jako bezpečnostní ochrana Britů, pokud holit nerovný povrch, je to s ním určitě bezpečnější. Poslední nástavec slouží jako pouhý zastřihovač, tudíž nedojde k úplnému oholení, ale pouze seriznuti na 3 mm.

Co bych hodnotila kladné, je bezpečnost – nehrozí potoky krve nebo zarostlé chloupky. Dále mi velmi vyhovuje tvar, strojek perfektně sedí do ruky a práce s ním je rychlá a bezproblémová. Holení je bezbolestné a poměrně rychle, chloupky jsou pouze seriznutr a za několik dní se zase objeví. Má praktické balení včetně nástavců, dá se zabalit i na cesty a nezabere mnoho místa.

Co se mi naopak nelíbí, je doba výdrže. Va belni je samozřejmě. I. Nabíječka, ale doba nabíjení 8 hodin se mi zdá opravdu hodně v poměru k provozní době. Strojek má indikátor baterie, takže budete vědět kdy je třeba dobíjet. Dalším problémem je vysoká hlasitost. Pokud se právě holite, velmi pravděpodobně o tom budou vědět sousedi pod vámi i nad vámi. Bohužel je ta hlasitost v porovnání třeba s elektrickým kartáčkem nesrovnatelna.

Strojek stojí 1100 Kč a lze HO zakoupit na stránkách philips – nebo na alze, notinu atd.

Závěrem? Určitě zajímavá alternativa k ziletkam, je sice dražší, ale jeho cena je jediná investice,zatím co ziletky a holící pěnu člověk stále dokupuje. Holí efektivně, bez bolesti a zarostlý H chloupků. Minusem je pro mě ta hlasitost, ale dá se to přežít. 🙂

Co vy, máte nějaký holící strojek nebo zastavate jinou variantu holení?

Týna

Leave a Reply