VLASY

Jak si zničit vlasy (Herbal Essences recenze)

Ahoj všichni,

jak víte, každý článek nemůže být jen pozitivní a já teď přicházím s jednou velkou kritikou. Před měsícem jsem v dm drogerii s nadšením objevila novou řadu šamponů a kondicionérů Herbal Essences. Jelikož pořád hledám díky své problematické pokožce hlavy to správné kombo péče o vlasy, rozhodla jsem se zkusit něco nového.

Momentálně vídám všude reklamy na tuto novou řadu, ale v době kdy jsem je kupovala já, jsem o produktech moc nevěděla – pouze že krásně voní a mají obsahovat 90% přírodních složek.

Tato řada má 6 různých vůní, mě nejvíce zaujala jahoda s mátou. Další kombinace jsou:

 • bílý grapefruit a máta (pro objem, oranžové balení)
 • s marockym arganovym olejem (pro hebkost, modré balení)
 • s moringovym olejem (pro lepší rozčesávání, hnědé balení)
 • s mucenkou a rýžovým olejem (pro vyživené vlasy, fialové balení)
 • S kokosový mlékem (pro větší lesk, černé balení)
 • moje vybraná bílá jahoda s mátou (hydratace a lesk, růžové balení).

Za co značku chválím jsou přírodní složky, které jsou obsaženy až v 90% šamponu a kondicionéru, jsou získané minimálním zpracováním a nezatěžují při výrobě přírodu. Charakteristická směs aktivních antioxidantů, aloe a mořských řas vlasy čistí, chrání je před nečistotami a s každým mytím je probouzí k životu. Vybrané šampony jsou také bez parabenů, silikonů, barviv, parafínu a lepku. Herbal Essences se také připojila na seznam značek, které mají certifikaci PETA. Certifikace PETA se uděluje značkám, které netestují ani se žádným způsobem nepodílejí na testování svých produktů na zvířatech.

A teď k samotné recenzi. Vůně všech produktů je božská, skutečně jsem v šamponu i kondicionéru cítila vůní jahod, až by člověk na vteřinu zaváhal zda neochutnat. Šampon má 400 ml a stojí 129 Kč (kupováno v dm drogerii), kondicionér má 360 ml a stojí také 129 Kč. Šampóny mají většinou průhledný obal, takže vidíte kolik vám zbývá , kondicionéry mají klasický neprůhledný obal.

20190501_1409451278370139778648778.jpg

Jahodový šampon má čirou barvu, na hlavě pění málo, takže jsem používala o něco větší množství. Kondicionér má krémovou barvu a dobře se s ním pracuje. První dva týdny jsem byla nadšená, vlasy po uschnuti nádherné voní po jahodach a čerstvé mátě.

Bohužel po dalším týdnu jsem si všimla že mám sušší vlasy než obvykle. Přičítala jsem to nejdříve nastupujícímu jaru a sluníčku a zařadila do své péče navíc arganový olej od Renovality na konečky. Nicméně ani to nepomohlo a vlasy se začaly v délkách lámat, nedaly se pořádně učesat a létaly všude kolem.

Posledním krokem bylo zacuchávání vlasů, kdy se mi zacaly ve vlasech delat „hnízda“, zachucané spletence, na které jsem chtěla vzít až nůžky jak jsem byla zoufalá. Každou noc jsem šla spát s rozčesanými vlasy a ráno jsem našla další cuchanec. Jelikož jsem nenašla žádnou jinou změnu nebo novou spojitost, usoudila jsem ze je to vina těchto výrobků.

I přesto že se snažím kupovat přírodní věci jako šampóny bez silikonu nebo si dělat domácí pleťové masky, moje tělo na ně nereaguje dobře a dojde vždy ke zhoršení. Jako kdyby bylo zvyklé na ten příval chemie a odmítalo cokoliv jiného. Mnoho holek mi psalo že je to dočasný stav, že mám vydržet a po nějaké době si vlasy zvyknou a bude vše v pořádku. Na to ale bohužel nemám trpělivost a i když jsou to už 3 týdny co Herbal Essences letělo do koše, vlasy se mi vzpamatovávají doteď. Momentálně jsem přešla na olejovou řadu od Dove, která má vlasy vyživit, protože to teď opravdu potřebuji.

A hlavně, nebojím se probudit že budu mít hlavu jeden velký dred. 🙂

Co vy a přírodní kosmetika?

Týna

13 komentáře

 • Liba

  Ahojte. Tento šampón a kondicioner jsem dostala od syna na vánoce. Reaguji na recenzi, kde se uvádí, že se vlasy cuchají. U mě právě naopak. Krásně se rozčesávají, nelámou se a nádherně voní. Používám modré balení. Jsem naprosto spokojená.☺

 • Corny

  Bohužel se musím přidat. Nikdy jsem s vlasy neměla problém, ani jsem je nikdy nebarvila. Tenhle šampon mi koupil přítel a já už po dvou týdnech začala cítit svědění a pokaždé, když jsem si prohrábla vlasy prsty, tak mi mezi prsty pár vlasů zůstalo, zároveň se začaly neobvykle rychle mastit. Až po třetím týdnu jsem začala zjišťovat, co se stalo, přičemž jsem jen změnila značku šamponu. Porovnávala jsem tenhle s těmi předchozími a po přečtení zkušeností, jako je tahle, jsem šampon konečně vyhodila a snažím se vlasy opět dát do pořádku. Vždy jsem se koukala jen na přední etiketu, abych si vybrala přírodní šampon bez silikonů, po tomhle zážitku už budu koukat i na složení, protože k přírodnímu šamponu má toto daleko.

 • Lenka Dobešová

  Určitě tomu nepřidalo to, ze jste si šamponu dávala více. Šampony bez silikonu totiž nepění.. čím víc silikonu tím víc pění. Měla jsem teda jenom ten kondicioner, byl ve výprodeji za 30kč a byl úžasný 😀 jinak, v klasické drogerii jako je dm nekoupíte přírodní šampon. I když, teď uz možná ano☺️

 • Lucie

  Přidávám se se stejnou zkušeností. Tento jahodový střídám se svým home made tuhým šamponem a od té doby, co ho používám se mi vlasy třepí v délkách.
  Přitom ten modrý od HE byl úplně v pohodě.
  Jahodový pasuji na prostředek na podlahy.

 • Aneta

  Tyto výroky jsem už v obchodech zaregistrovala a docela jsem přemýšlela nad jejich koupí, protože jak sama uznáváš mají příjemné vůně a obsahují až 90% ingrediencí přírodního původu (tady už se ale podle mě vyplatí zpozornět, protože na druhém místě ve složení jsou silikony, jak už upozornily slečny nade mnou). Po tvé recenzi s jejich koupí už nepočítám, protože i bez nich mám vlasy zacuchané dost a to i přesto, že používám kondicionér 🙁 Možná bych řekla, že to ani není přírodní kosmetika, já za přírodní kosmetiku totiž považuji např. toto.

 • Denisa

  Ahoj tak já používám modré balení s arganovym olejem a za mě teda nejlepší drogerková kosmetika, co jsem kdy měla. Vlasy jsou hebké, konečky se tolik netřepí a krásně se rozčesávají. Předtím jsem zkoušela Tresemme, Fructis Hair food – papaya (zatím nejhorší kosmetika co jsem měla) a nejakou řadu od Schwarzkopf pro dlouhé namáhané vlasy. Vše špatné, takže jsem zpět u Herbal.

  • Sadako

   Ahoj, na problematickou pokožku hlavy je fajn šampuk s ichtamolem od značky Ponio. 😊 Já mám teda pokožku zdravou, nicméně si musím vlasy umývat každý den kvůli prašnému prostředí v práci. Tento šampuk krásně hydratuje a už po týdnu používání byly mé vlasy pevnější a lesklejší. 🙂

  • Andrea

   Jak začít, no
   1. Že je někde napsané, že obsahuje 90% přírodních složek ještě neznamená, že tomu složení odpovídá. Tohle není přírodní kosmetika ani omylem, stačí si přečíst složení.
   2. To že jdeš spát s rozčesanými vlasy, neznamená, že se vzbudíš s rozčesanými vlasy, to je bez urážky, hodně naivní. Vlasy se třou o sebe, o polštář, peřinu atd.
   3. Koupila sis čistící šampon a divíš se, že tvoje suché a dehydratované vlasy jsou ještě více suché, co k tomu dodat. Snad jen pořádně zkoumat, co vlastně kupuješ.
   Jediná moje rada je, skutečně hledat a zkoumat složení a co vlastně kupuješ. Když si koupíš vhodný produkt pro svoje vlasy, tak to určitě taková katastrofa nebude 🙂

 • Miloslava Charvátová

  Já používala nature box,pak šampón i kondicioner od Bio bione,a ted i Bio kosmetika Tiande,a vše mi nedělalo problém,dobře je snášely.

 • MJ

  Podle mě jsi zvolila špatnou řadu, jak psala Klára. Na hydrataci je modrá řada a ta je teda skvělá, super je i fialová z rýžovými výtažky. Vždycky je třeba si zjistit, jestli vlasy potřebují hydrataci, nebo protein. Podle toho zařadit péči. Pokud jsou vlasy třeba přehydratované a cpete do nich další hydrataci, tak se to logicky projeví:-)

Leave a Reply

%d bloggers like this: