PR BALÍČKY,  TĚLOVÁ KOSMETIKA

Proč říct desetkrát ano značce Lush?

Ahoj, v dnešním článku vám chci představit značku Lush a přiblížit vám její principy. 🙂 Měla jsem možnost navázat s touto značkou spolupráci a prohlédnout si jejich pražskou prodejnu s osobním výkladem. A tady je mých deset důvodů, proč musíte Lush milovat!

1.Charity pot

Charity Pot je vlastně krém na ruce, díky kterému v Česku přispíváme na dobročinné projekty již od roku 2014. Není to tedy jen tak obyčejný krém – koupí tohoto kelímku přispíváte na dobrou věc. Charity Pot stojí 175 Kč a jeho koupí (mínus daň) posíláte peníze na smysluplné projekty – můžete podpořit pečlivě vybrané projekty, sdružení a organizace působících v oblasti ochrany práv zvířat, lidí a přírody. Na víčkách si pak můžete prohlédnout organizace, se kterými Lush spolupracuje a které již byly podpořeny. Namátkou vám vypíšu pár organizací – Proti srsti, Pomáháme lidem na útěku, Stop sečení srnčat, Češi pro Sýrii nebo Nekupuj, adoptuj! Více o Charity pot – Koho jste už podpořili.

charity-pot_vicka-2017_nekupujadoptuj
https://cz.lush.com/article/charity-pot-koho-uz-jste-podporili

 

2. Podpora fair trade obchodu 

Lush podporuje fair trade a nakupuje suroviny pro své výrobky od malých prodejců a pomáhá jim tak udržet jejich obchody a podporuje je tak v produkci. Fairtrade znamená spravedlivější obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv a šetrnost k životnímu prostředí. Lush si velmi zakládá na získávání surovin etickou cestou a přímo vyhledává tyto lokální farmáře, producenty a místní organizace. Například kakaové máslo je dováženo od fair trade prodejců z Konga, Kolumbie nebo Etiopie.

87963583_2424745894296809_2249585543295795200_n

3. Podpora klimatu a životního prostředí 

V Lushi určitě nikomu není lhostejná zhoršující se klimatická situace. V loňském roce se Lush připojil ke stávce za klima, která byla v Česku organizována hnutím Fridays for Future a zavřel v den stávky (20.9.2019) všechny svoje pobočky.  Firma se také pravidelně spojuje s neziskovými organizacemi a upozorňuje na mezery v legislativě v otázce životního prostředí a přírody. Například každoročním vyhlašováním soutěže Lush Spring Prize, kde oceňují projekty, které mají regenerovat planetu nebo kampaní #IVOTENATURE (článek Soapbox – změňte evropské klima)

4. Čerstvost produktů

V Lushi zásadně pracují s čerstvými surovinami, protože jsou mnohem efektivnější než produkty s dlouhou dobou trvanlivosti. Lush se snaží omezit právě tyto trvanlivé produkty, celých 65% sortimentu je samo-konzervační. Čerstvé složky totiž obsahuje mnohem více aktivních látek – vitamíny, oleje atd. Nejznámější čerstvé produkty jsou pleťové masky, které jsou i na prodejnách skladované v chladu, na ledovém podkladu, aby zůstaly co nejdéle čerstvé a účinné. Mezi moje favority patří oříšková maska Oatfix.

88013809_3761817587191531_1033550645325463552_n

5. Šátkové balení

Knop Wrap – už jste o tomto stylu balení slyšeli? Je to vlastně 2v1, kromě stylového a ekologického balení dostanete také stylový šátek, který osvěží jakýkoliv outfit – nabídka Knot Wrapů. Nápad balení do šátku je inspirací japonskou tradicí a je skvělou alternativou k přemíře plastů a dárkových balení. Šátky jsou vyráběny z bavlny nebo z recyklovaných plastů. Win-win produkt!

6. Nahaté balení

V tématu balení budu ještě pokračovat. Lush má pečlivě naceněné všechny produkty, aby pokryly ceny ingrediencí. Nahé produkty bez obalu jsou proto o něco levnější, než ty plastové – Lush se snaží zákazníky přimět kupovat produkty bez plastů a šetřit tak přírodu. Mezi nejznámější nahé produkty patří koupelnové bomby, šampuky, masážítka nebo sprchové gely v nahé variantě.

88077295_284562159174601_7535977569208762368_n

7. Pleťová maska za sběr kelímků 

Naposledy o balení produktů! Lush prodává většinu produktů v černých kelímcích, které jsou z recyklovatelného plastu. Tyto kelímky se dají vyhodit do kontejneru na plast, ale místo toho můžete dostat od Lush dárek. Pokud jim totiž přinesete 5 prázdných a čistých kelímků, můžete si vybrat jednu čerstvou masku zdarma. A to už určitě za tu snahu o recyklaci stojí, že? Více o akci se dozvíte zde – Akce 5 kelímků.

88064416_193082348622648_8161104041892380672_n

8. Vegetariánské produkty

Jak jsem psala výše, v Lushi se všichni zabývají životním prostředím a nákupem jejich produktů můžete podpořit i útulky a další organizace. Není proto překvapení, že všechny produkty Lushe jsou stoprocentně vegetariánské a více než 80% z nich jsou veganské. Produkty nejsou 100% veganské, protože se v nich nachází med nebo jogurt. Všechny ingredience jsou získávané bez zneužívání zvířat. Například glycerin lze získat ze zvířecího tuku, v Lushi jej ale získávají ze semen řepky olejky.

9. Netestují na zvířatech #crueltyfree

Lush je proti jakémukoliv týrání zvířat, a proto je zásadně proti testování kosmetiky na zvířatech. Nekupují suroviny od společnosti, která by toto chování schvalovala nebo sama na zvířatech testovala a nezáleží zda firma testuje na zvířatech jídlo, léky nebo kosmetiku, tento přístup je pro Lush nepřípustný. Všechny země, ve kterých Lush vyrábí a které si nakupují vlastní materiály pro výrobu, musí každoročně absolvovat kontrolu zaměřenou na testování na zvířatech.

87979234_601829627039853_9015408998827950080_n

10. Produkty Lush jsou zábavné!

Lush je ideální značka pro všechny hravé jedince, kteří rádi experimentují a chtějí povýšit péči o tělo na zážitek. Mezi ty největší lákadla patří pouštění koupelnových bomb, sprcha s klouzavým želé, čistění zubů s tabletkami nebo tělová péče s olejovými masážítky. Mezi klasické produkty jako šampony, sprchové gely nebo pleťové masky Lush nabízí také dekorativní kosmetiku a vlastní veganské štětce. Navíc kromě klasických produktů si můžete na prodejnách i zařídit vlastní Lush párty s kamarády, nechat se rozmazlovat a objevit také třeba nové produkty. Pokud vás to zaujalo, více informací najdete zde – Více o Lush party.

V současnosti mám na testování několik Lush produktů a už se nemůžu dočkat, až se s vámi podělím o recenze. 🙂

Máte nějaké výrobky od značky Lush?

Týna

 

2 komentáře

  • Katka

    S kosmetikou Lush žádné zkušenosti nemám, snad jen to, že jsem kdysi nakoukla s kamarádku do jejich obchodu. V té době mě to ale moc nezaujalo a nic jsem si nekoupila (narozdíl od ní, která je do Lush snad úplně blázen 🙂 Líbí se mi ale, že se jedná o přírodní kosmetiku, protože podobným produktům dávám v poslední době v koupelně zelenou, i když to není zrovna jednoduché 🙂

Leave a Reply

%d bloggers like this: