Séra

Makeup Revolution skincare produkty

Hezkou středu všem 🙂

Dneska jsem si připravila článek o produktech Makeup Revolution a nejedná se o paletky, které jsou od nich legendární, ale produkty pečující o pleť. Jedná se konkrétně o séra s kyselinami.

Kyseliny jsou v kosmetice poměrně rozšířené, všichni určitě někdy slyšeli o kyselině hyaluronové nebo kyselině mléčné. Mezi další patří třeba kyselina glykolová a další AHA a BHA kyseliny.

Proč by se měly přípravky s kyselinami používat? Zatímco uvnitř těla máme pH mezi hodnotami 7-9, naše pleť je o dost „kyselejší“ a její správná hodnota by měla být kolem 4,8 pH. Působením vnějších vlivů jako klimatizace nebo pot však pleť svou kyselost ztrácí. Málo „kyselá“ pleť má větší sklony k ucpávání pórů a vysušování. A to mohou přípravky s kyselinami napravit.

Všechny skincare produkty jsou v menších lahvičkách (30ml) s kapátkem.

Prvním produktem je Intense Skin Exfoliator – 30% AHA + BHA. Ten má tmavě červenou barvu a je určený pro chemický peeling pleti. Je to produkt se silnější koncentrací kyselin AHA ( alfahydroxylové/ ovocné kyseliny) a BHA ( Betahydroxylové kyseliny – např. kyselina salicylová), proto se nesmí používat na citlivou nebo poškozenou pleť (s otevřenými ranami nebo boláky). Nejdříve doporučuji zkusit na menší část obličeje a až pak nanést na celý obličej. Produkt by se měl ideálně používat večer, jednou nebo maximálně dvakrát týdně v rámci večerní skincare. Po použití je pleť zranitelnější vůči UV záření, proto je třeba myslet na ochranu krémy s SPF. Peeling obličeje jde dělat i mechanickou cestou pomocí různých gelů s částečkami, což mi ale nikdy nedělalo dobře a měla jsem po tom pleť vždycky zarudlou a podrážděnou. Proto víc doporučuji tuhle chemickou cestu. Když se z pleti pravidelně odstraňují mrtvé kožní buňky na povrchu, nedochází k ucpávání pórů a dochází k zlepšení jejího stavu.

Moje zkušenost – chemický peeling testuji od dubna. Nanáším ho 2x týdně, moje pleť je citlivější, ale nikdy jsem nezaznamenala žádnou reakci jako štípání nebo pálení, vlastně bych ani nepoznala že něco na obličeji mám. Červená barva taky není nijak na překážku, možná někomu může vadit chemická vůně. Nechávám nanesený po dobu 15 minut a poté opláchnu vodou. Pleť je po použití ale jako vyměněná. Nijak neléčí akné nebo jiné kosmetické problémy, dochází pomocí kyselin k exfoliaci (odloupnutí) vrchní části pokožky. Pleť je potom velmi hebká na dotek a přijde mi vždy světlejší a mladší. Peeling (30 ml) stojí 280 Kč a lze ho koupit Zde.

Druhým produktem je sérum s 10% Niacinamide + 1% Zinc, které je určené na mastnou a problematickou pleť, Složky niacinamide a zinek mají za úkol čistit póry, snížit tak mastnotu na pleti a zredukovat vznik černých teček. Pleť je tak zklidněnější a nedochází ke vzniku nových pupínků. Sérum se má používat 2x denně, ráno a večer pro optimální výsledky.

Moje zkušenost – s tímhle sérem jsem maximálně spokojená. Používám ho spíše večer, ale když mám čas tak i ráno. Sérum je průhledné, trochu lepkavě a má opět takovou chemickou vůni. Nicméně na pleti rychle zasychá a po používání v kombinaci s ostatními produkty rozhodně vidím změny. Na nose mi ubyly černé tečky a pleť se zdá více vyčištěná. Po dopotřebování budu určitě kupovat další lahvičku. Sérum (30 ml) stojí 200 Kč a lze ho koupit zde.

Posledním produktem je Mild Skin Exfoliator – 5% Lactic Acid + Hyaluronic Acid, jedná se o sérum s kyselinou mléčnou a hyaluronovou. Jeho úkolem je pleť hydratovat a zpevnit. Kyselina mléčná má jako AHA kyselina exfoliační účinky, tudíž by opět mělo docházet k odstranění vrchní vrstvy pokožky (ovšem v menším měřítku, tady je kyselina mléčná pouze pětiprocentní), navíc by si měla kyselina poradit i s pigmentovanými skvrnami a sjednotit odstín pleti. Nicméně jako u prvního produktu platí, že po používání AHA kyseliny je třeba pak pleť ošetřit krémem s SPF faktorem, protože je pleť náchylnější na sluneční záření. Sérum se má užívat pouze jednou denně a to ideálně večer.

Moje zkušenost – u tohohle séra se nedokážu rozhodnout zda je skutečně účinné. Rozhodně je poznat hydratace pleti, není vysušená a ráno je vyživená. Má docházet i k denní exfoliaci, ale v menším měřítku – tady jsem žádný rozdíl nezaznamenala. Lahvička (30 ml) stojí 200 Kč a lze koupit zde.

Zkoušeli jste už nějaké skincare produkty od MUR? 🙂

Týna

 

 

 

 

 

2 komentáře

Leave a Reply

%d bloggers like this: